Makijaż – nieco ważnych podpowiedzi

Wybór barwy podkładu.

Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny rezultat, musimy szczególną wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem zastosujmy się do poniższych rad, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

https://www.makijaz.info.pl/kim-jest-wim-hof-poznaj-tworce-metod-zdrowego-stylu-zycia/

Nim jednak zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy podstawowe typy skóry. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, koniecznie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Najczęściej jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, stąd każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz winnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, ponieważ udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest próbować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół są one w tonacji żółtej. Znakomicie maskują zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie uwydatnią defekty naszej skóry.

Porady dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony teren  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go właściwie wykonywać? Zamiast od razu zakładać własną klęskę, zacznij praktykować, bo to właśnie praktyka tworzy mistrza. A ten typ makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, jak już opanujesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu raptem kilku minut – i to choćby podczas jazdy pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednakże nieco czasu na owe ćwiczenia. Jeśli trzymasz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeżeli za parę minut musisz wyjść do pracy albo na zakupy. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz wyszkolić się podkreślać ich naturalny zarys i generalny wygląd. Jeśli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak zanim rozpoczniesz kupowanie i testowanie owych wszystkich produktów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na nie małą ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest natomiast tak dużo. Ciężko rzec, która z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i stwierdzić, która technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Sprawdź również różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się tylko do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej znacznie fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, jak pokryjesz włoski pomadą o ciemniejszej barwie.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *